6 Mart 2016 Pazar

FİLM ÖNERİSİ-INCEPTION/BAŞLANGIÇ

Başlangıç filmi, Leonardo DiCaprio nun en beğendiğim filmlerinin başında gelir. Senaryosu adeta dantel gibi işlenmiş, muhteşem bir filmdir "Başlangıç". Görselliği de çok yüksek, insana sahneleri adeta yaşatır. Bu filmi anlamak için 3 kez seyrettiğimi de itiraf ediyorum :) Seyretmeyenler, daha ne bekliyorsunuz, hemen ekran başına diyorum :) İyi seyirler.

Başlangıç ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 30 Temmuz 2010 (2s 28dk)
İMDB: 8.8
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page devamı...

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Filmin konusu;

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Olay yeri ise zihniniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder